top of page

KLASISKĀ MASĀŽA

Klasiskā masāža ir manipulācija ar virspusējiem un vidējā slāņa muskuļiem un savienojuma audiem. Klasiskajā masāžā tiek izmantotas dažādas tehnikas, lai palielinātu audu funkciju, paātrinātu dzīšanas procesu, samazinātu muskuļu refleksu darbību un uzlabotu vispārējo pašsajūtu. Lai gan klasiskā masāža ir medicīnas procedūra, masāžas apmeklējums mūsdienās asociējas ar relaksāciju un atpūtas darbību.

 

Masāžas pirmsākumi meklējami jau dziļā senatnē. Grāmatā “Kong-fu”, kas sarakstīta 2698.g. p.Kr., aprakstīti vingrojumi un sniegtas zināšanas par klasisko masāžu. Hipokrata skolotājs Herodiks atzina masāžu tik ļoti, ka pats katru dienu vingroja.

 

Vārds masāža nāk no dažādām valodām. Franču valodā, tas tulkojumā nozīmē „berzes mīcīšana”, arābu vārds „massa” nozīmē „pieskarties, sajust un rīkoties” vai latīņu vārds massa, kurš tulkojas kā „masas, mīklas”.

 

Klasiskā masāža ir ārstniecības metode, kas uz organismu iedarbojas kā mehānisks kairinājums. Izmantojot klasiskās masāžas paņēmienus - glaudīšanu, berzēšanu, mīcīšanu un vibrāciju, audi tiek viegli, vidēji stipri vai spēcīgi mehāniski kairināti, un tas izraisa audu šķidruma (limfa, asinis) pārvietošanos, veicina organisma atjaunošanos pēc fiziskas un garīgas slodzes, nostiprina imūnsistēmu u.c. ķermenim nepieciešamas darbības.

 

 

 

Daudzas muskuļu grupas cilvēka ķermenī veic pretējas, antagonistiskas kustības. Klasiskā masāža iestiepj un pārvieto audus, kas novērš saskaņotus darbības traucējumus starp antagonistiskiem muskuļiem. Klasiskā masāža palīdz uzlabot ne tikai vietējo iedarbību, bet stimulē arī neiroreflektoro iedarbību. Pieredzējis masieris, izmantojot klasisko masāžu, radīs mehānisko kairinājumu, kuru ķermenis pārvērtīs signālos. Šos klasiskās masāžas radītos signālus uztvers muguras un smadzeņu nervu centri.

Ļoti nozīmīga ir klasiskās masāžas relaksējošā iedarbība. Spa masazas radītā relaksācija, bez papildus medicīnas procedūrām, kalpos tikai garīgajai veselībai, savukārt klasiskā masāža palīdzēs abiem – fiziskajai un garīgajai veselībai. Kā piemēru var minēt sejas procedūras – tās ir relaksējošas, taču to iedarbība uz fizisko veselību aprobežojas ar sejas krāsas uzlabojumiem.

Klasisko masāžu papildinot ar pasīvo vingrošanu (elementi no jogas un TAI), var uzlabot kustību apjomu, ko muskulis var veikt locītavā, koriģēt muskuļu tonusu, novērst disbalansu starp stereotipiem muskuļiem un antagonistiem, samazināt muskuļu saistaudu plēvju (fasciju) salipšanu, sabiezēšanu un saīsināšanos mazkustīgiem cilvēkiem.

SIA „Berezovskis un partneri” strādā masāžas jomā, jau vairāk kā 20 gadus. Masieris.lv komanda ir profesionāla, ar individuālu pieeju katram klientam. Praktiski katrs klasiskās masāžas apmeklētājs ir apmierināts ar sniegtajiem masāžas pakalpojumiem.

 

 

 

Galvenie veselības u.c. ieguvumi no klasiskās masāžas:

Lai gan masāža un tās dotie ieguvumi nav pilnībā izstudēti, dažādi pētniecības darbi ir pierādījuši, ka:

  • Jebkāda veida masāža var palīdzēt samazināt nemiera sajūtu;

  • Masāža pozitīvi iespaido gremošanu;

  • Klasiskā masāža palīdz dažādām locītavu slimībām un hroniskām sāpēm, tai skaitā fibromialģijai;

  • Tieši klasiskā masāža var palīdzēt mazkustības izraisītām galvassāpēm;

  • Masāža pamazina vai neitralizē stresa izraisītu bezmiegu;

  • Klasiskā masāža palīdz zemādas ievainojumiem un savilkumiem;

  • Masāžu ķermenis uztver kā ļoti relaksējošu procedūru un izdala ķermenī endorfīnus, kas ir smadzeņu radīta labsajūtas viela;

  • Klasiskā masāža veicina notievēšanu, masāža stimulē tauku uzkrāšanās vietu sadali;

  • Masāža tieši palīdz uzlabot ādas stāvokli.

 

Cik ilgs ir klasiskās masāžas seanss un cik tas maksā?

Klasiskā masāža ilgst 60 minūtes, un ir tikai €28 izdevums. SIA „Berezovskis un Partneri” ir līgumi ar dažādām veselības apdrošināšanas kompānijām. Jautā par SIA „Berezovskis un Partneri” pakalpojumiem savai veselības apdrošināšanas kompānijai.

Klasiskā masāža tik tiešām ir laba veselības un atpūtas procedūra, kas var palīdzēt ikvienai personai!

bottom of page