
HIROMASĀŽA
1920.gadā ārsts Ferrandis Spānijā atvēra masāžas skolu. Tās programmā ieviestu tehniku „hiromasāža” var nosaukt par efektīvāko austrumu un Eiropas masāžas sistēmu paņēmienu, amerikāņu hiroprakses un kinezioloģijas sintēzi. Uz šodienu viena no pašām Eiropā un Amerikā pazīstamākām masāžas skolām ir Manuālas terapijas institūts Inmaster.
To vada profesors Enrike Kastels Garsija — ģeniāls masētājs, 18 masāžas drukas izdevumu autors, kā arī jaunas hiromasāžas un hemolimfodrenāžas metodikas autors. Inmaster skolas hiromasāžas atšķirība ir lielā paņēmienu daudzveidībā (ap simts), kas dod iespēju padarīt katru procedūru par neatkārtojamu un maksimāli iedarboties uz organisma nervu, asinsvadu un muskuļu sistēmu.
Muskuļu noguruma, toksīnu izvades, hipertonusa jeb muskuļu atonijas, fibrozes, kontraktūras problēmas, osteohondroze, pietūkums, celulīts, liekais svars — lūk, nepavisam ne pilns to problēmu saraksts, kuras uz šo unikālu tehniku rēķina iespējams atrisināt saspiestos termiņos.
Enrike Kastela Garsija autormetodikas mainīja kosmetologu attieksmi pret sejas masāžu. Liels paņēmienu skaits, prasme pareizi noteikt diagnozi un ātri sastādīt katram klientam individuālu masāžas shēmu, kas ievēro ne tikai ādas stāvokli, bet arī nervu, asinsvadu, muskuļu un kaulu sistēmas stāvokli, ļauj padarīt katru seansu par maksimāli efektīvu un atrisināt jebkuras problēmas: no kuperozes līdz sejas ovāla atjaunošanai.
Masāžu sāk no neirosedatīvas (relaksējošas) iedarbības un emocionālu bloku noņemšanas. Tie ir speciāli, tā saucamie vienlaicīgie un alternatīvie paņēmieni, kad viena roka par zonu atpaliek no otras vai vienlaicīgi abas rokas darbojas dažādās zonās, piemēram, viena uz pieres, otra — uz kakla. Tas palīdz atbloķēt galvas smadzeņu pusložu darbību un ievada cilvēku dziļa atslābinājuma stāvoklī. Tad tiek veiktas hemolimfodrenāžas bloka kustības — iedarbība uz organisma asinsvadu un limfas sistēmu. Hemolimfodrenāža palīdz atrisināt kuperozes un pietūkuma problēmas, attīrīt asinsvadus no toksiskām vielām, kā arī sagatavo nākamajam masāžas posmam — darbam ar muskuļiem.
Darbs ar muskuļiem ir ļoti svarīgs un sarežģīts masāžas posms. Ar speciālām kustībām, kuras tiek veiktas ar pirkstiem, delnu un apakšdelmu, ir jāatslābina tos muskuļus, kuri atrodas hipertonusā (parasti mīmiskos) un tonizēt tos, kuriem pietrūkts tonusa (vaigi, zods).
Pēc katra intensīva masāžas posma tiek veiktas tā saucamās limfodrenāžas „atgaisošanas” un sedatīvas, glāstošas kustības.
Beidzam procedūru ar pasiem un alternatīvām taustes kustībām. Masāžas seanss ilgst 30 — 40 minūtes un rada atveseļojošu iedarbību ne tikai uz sejas ādu, asinsvadiem un muskuļiem, bet arī uz visu organismu kopumā.
Katrs seanss savā ziņā ir unikāls un, pateicoties lielam paņēmienu skaitam, atšķiras no iepriekšējā, kas klientiem parasti patīk. Bet savienojumā ar augsti kvalitatīviem bioloģiskiem līdzekļiem hiromasāža var radīt dziedināšanas un atjaunošanas brīnumus.