top of page

ĀRSTNIECISKĀ MUGURAS MASĀŽA

Ārstnieciskā muguras masāža tiek saukta arī par muguras ierīvi. Atšķirībā no klasiskās masāžas, muguras masāža strādā tikai ar pacienta kaklu, pleciem un muguru. Muguras masāža veicina asins stimulāciju ādā un muskuļos.

Muguras masāža tiek izmantota slimnīcās – cilvēkiem, kas daudz un regulāri guļ gultā, veidojas dažādas ādas slimības, kuras ir iespējams nepieļaut ar masāžu, jo tā uzlabo ādas veselību. Nekustīgs dzīves veids vai ilgstoša slimošana liek par sevi manīt – ķermenī var rasties stīvuma sajūta, it sevišķi muguras lejas daļā un plecos. Šo iemeslu dēļ, gandrīz katrā slimnīcā ir pieejama ārstnieciskā muguras masāža.

Lai gan ārstnieciskā muguras masāža ir medicīnas procedūra, tā ir arī relaksācijas procedūra. Muguras masāžas mērķis ir atbrīvot cilvēku no stresa un stīvuma sajūtas plecos, tādejādi, muguras masāža ir lieliska procedūra gan ķermenim, gan prātam.

 

Es vēlos apmeklēt ārstniecisko muguras masāžu, taču mugurkauls ir piedzīvojis traumas

Muguras masāža var tikt veikta arī gadījumā, ja ir bijušas dažādas muguras traumas, tai skaitā muguras kompresijas lūzums. Pirms muguras masāžas procedūras, obligāti raksturo savas muguras veselības stāvokli masierim. Ja ir bijušas nopietnas problēmas, ir nepieciešams apmeklēt pieredzes bagātu un augsti kvalificētu masieri.

Vai muguras masāža ir piemērota, ja sirgstu ar osteoporozi?

Jebkādām muguras vai plecu problēmām var palīdzēt ārstnieciskā muguras masāža. Ļoti svarīgi ir atcerēties – ja sirgsti ar veselības problēmām, kuras vēlies risināt ar masāžu, obligāti apmeklē pieredzējušu un kvalificētu masieri. Muguras sāpju gadijumā, pieredzējis, labs masieris palīdzēs novērt sāpes.

Masieris.lv komanda lepojas ar 16 gadu pieredzi un regulāru masāžas kursu apmeklējumu. Masieris.lv pieredzi novērtē arī Latvijā lielākās medicīnas apdrošināšanas sabiedrības un polises, kuras ir noslēgušas līgumu ar masieris.lv

 

Zviedru masāža vai dziļo audu muguras masāža?

Zviedru masāža ir paredzēta galvenokārt relaksācijai un kalpo kā muguras ādas masāža. Tā ir paredzēta, ja vēlies relaksēties un atbrīvot ķermeni, nevis kā ārstnieciskā muguras masāža.

Dziļā audu ārstnieciskā muguras masāža ir paredzēta, ja vēlies atslābināt muskuļus. Ikdienā sēžot, vai pat aktīvi sportojot, mūsu muskuļi var radīt nesabalansētu muskulatūru ķermenī. Šis disbalanss sajūtams kā  stīvums vai hroniskas sāpes ķermenī. Klasiskā muguras masāža palīdz noņemt muskuļa disbalansa radīto spiedienu.

Vai ārstnieciskā muguras masāža ir sāpīga?

Daudzi cilvēki domā, ka ārstnieciskā muguras masāža ir sāpīga, jo mugura tiek kārtīgi spiesta un rīvēta, lai iegūtu ārstniecisko efektu. Protams, ka muguras masāža nav tik ļoti patīkama un relaksējoša, kā piemēram spa apmeklējums, vai pat zviedru masāža. Taču, masieris vienmēr Jūs mudinās teikt, ja muguras masāžas spiediens kļūst par stipru.

 

Vai ārstnieciskā muguras masāža vispār rada relaksējošu sajūtu?

Ārstnieciskā muguras masāža radīs relaksējošu komforta sajūtu, taču tā atšķirsies, salīdzinājumā ar citām masāžām. Ārstniecisko muguras masāžu parasti pielieto, ja ir kāda specifiska veselības problēma – sāpju sajūta mugurā, stīvums vai hroniskas sāpes. Relaksējošā sajūta, ko rada muguras masāža, ir vairāk orientēta uz ilgtermiņu – noņemt sāpes un uzlabot vispārīgo muguras veselību.

Iemesli, lai apmeklētu ārstniecisko muguras masāžu jau šodien:

 

  • Muguras masāža samazina stīvumu un spiedienu no pleciem;

  • Samazina stresu;

  • Samazina muguras sāpes;

  • Muguras masāža palīdz pret bezmiegu, veicinot muguras muskuļu atslābināšanos, kas raksturīga miega laikā;

  • Klasiskās un muguras masāžas laikā ķermenī uzlabojas asinsrite, kas stimulē imūnsistēmu;

  • Muguras masāža izmasē muguras nervus, kas aizspiešanas gadījumā rada galvassāpes;

bottom of page